Szkoła podstawowa

 

  14.06.2017r.

Piknik w Makowicy

 
     W dniu 14.06.2017 r. pierwszoklasiści uczestniczyli w pełnym wrażeń pikniku       w  gospodarstwie  agroturystycznym w Makowicy. Oprócz wychowawczyni pani Lidki Markiewicz opiekę nad dziećmi sprawowały troskliwe mamy, panie: Teresa Późniewska, Teresa Biedrzycka, Iwona Lipka i Justyna Zalewska.
    Po dotarciu na miejsce serdecznie powitali uczniów właściciele gospodarstwa, państwo Adamscy i zapoznali z programem pobytu. Ponieważ dzieci były już głodne piknik zaczął się od przekąski w postaci pysznych zapiekanek i herbatki z cytryną.
       Największą atrakcją tego gospodarstwa są konie, pierwszaki nie mogły się doczekać spotkania z nimi. Na szczęście był to pierwszy punkt programu. Jazda  konna odbywała się na pobliskim padoku. Panowie instruktorzy przyprowadzili dwie klacze, Fortunę i Galateę, które cierpliwie woziły na swych grzbietach wszystkich  jeźdźców. Nawet panie  odważyły się przejechać na koniu. Warto było, chociaż wsiadanie było niełatwe. W miedzy czasie pierwszaki szalały na placu zabaw, największą popularnością cieszyła się trampolina i równoważnia.
    Gdy wszyscy spróbowali swych sił w „ jeździectwie” pan Andrzej zaprowadził swych gości do stajni, gdzie w boksach stały rumaki  różnych ras. Uczniowie                             z zainteresowaniem słuchali informacji o rasach koni, trybie życia, pielęgnacji, niezbędnym wyposażeniu do jazdy na koniu. Nikt nie mógł się powstrzymać od głaskania tych pięknych zwierząt. Właściciel pokazał uczniom, jak codziennie konie są czyszczone. A później w świetlicy odbył się konkurs - uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące koni, wielu z nich zapamiętało bardzo dużo z informacji przekazanych wcześniej przez pana Adamskiego. Zwyciężyli : Wiktor Gutowski, Franek Żebrowski i Sebastian Żebrowski. Nagrodami był piękne książki o koniach. Pozostałe dzieci też dostały książeczki o tej tematyce,  tylko  troszkę cieńsze.
      Na zakończenie pobytu w Makowicy  odbyło się ognisko, na które dojechali do swych pociech rodzice. Odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek, zabawy i rozmowy.  Na deser  pani Adamska poczęstowała uczestników pikniku wyśmienitym,  domowym ciastem drożdżowym z kruszonką.
    Był to dzień pełen  wrażenia i dla wielu uczniów nowych doświadczeń, szkoda  że tak szybko minął.  
       
       

06.06.2017r.

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

      Dnia 06.06.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Sypniewie odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. W uroczystości wzięli udział uczniowie kl. I z wychowawczynią p. Lidią Markiewicz,  dyrektor szkoły             p. A. Nowak i p. Agnieszka Lewandowska.
      Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Na tą okazję została przygotowana krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów kl. IV i V pod kierunkiem pani Z. Niedzielak. Uczniowie kl. I rozpoznawali baśniowych bohaterów, odpowiadali na zadane pytania, z którymi poradzili sobie wspaniale.  Dowiedzieli się również, czego nie wolno robić, czytając książkę i jak należy dbać       o książki. Następnie złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani przez p. dyr. Annę Nowak na czytelnika. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i zakładki do książek oraz słodką niespodziankę.  Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom               i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek. Pierwszoklasiści zostali zapoznani   z księgozbiorem, regulaminem, zasadami wypożyczania książek.
    Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.                                                
 

19.05.2017r.                      

Uczniowie – przedszkolakom

 
      W dniu 19 maja 2017 r. uczniowie klasy II najmłodszej grupie przedszkolnej zaprezentowali przedstawienie autorstwa Agnieszki Frączek pt. „Ścieżka pod górkę”. Wśród występujących pojawiły się dzieci, ścieżka, strumyk, drzewo, dzięcioł, ślimak. Dzieci ukazały potrzebę szanowania przyrody. W pięknie przygotowanych strojach opowiedziały o tym, że każde najmniejsze zwierzę czy roślinka ma swoje miejsce w przyrodzie. Za występ otrzymały gromkie brawa. Przedszkolacy grzecznie i z uwagą podziwiali talenty aktorskie swoich starszych koleżanek i kolegów.
   
   
  

                 Podsumowanie etapu powiatowego konkursu plastycznego KRUS

 
                18 maja 2017 r. w siedzibie KRUS w Makowie Mazowieckim odbyło się podsumowanie etapu powiatowego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci. Tym razem konkurs odbywał się pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. Laureatem konkursu, w kategorii klas IV-VI, został uczeń kl IV naszej szkoły - Tomasz Klik.  Praca Tomka weźmie udział w etapie wojewódzkim konkursu.
            Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom dzieci związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych. Gratulujemy zajęcia I miejsca!
 

02.06.2017r.

Święto Rodziny w Publicznej Szkole Podstawowej w Sypniewie

 
         „Cudownych rodziców mam ...” to słowa piosenki, które rozbrzmiewały na okazji Święta Mamy i Taty. Uroczystość odbyła się 2 czerwca 2017 r. w świetlicy szkoły podstawowej. Uczniowie IIIb przygotowali okolicznościowy montaż słowno-muzyczny. W wierszach i piosenkach zaprezentowali z humorem scenki z życia rodzinnego, wyrazili wdzięczność i podziękowanie swoim kochanym rodzicom. Natomiast uczniowie klasy IIIa przedstawili inscenizacje  pt.: „Jak mama tatę poznała”. Dzieci z klasy I-III własnoręcznie przygotowały i wręczyły upominki rodzicom i zaproszonym gościom.
            Spotkanie zakończyło się tradycyjnie słodkim poczęstunkiem.
 
   
  
  

 

01.06.2017                                         

"Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa,

nadzieją, która ciągle kwitnie,

przyszłością,  która bez przerwy się otwiera"

Jan Paweł II 

W dniu Waszego Święta życzymy Wam Drodzy Nasi Uczniowie, aby nigdy nie opuściła Was odwaga, gdy przyjdzie Wam porzucić swoje bezpieczne pozycje.

Życzymy Wam abyście żyli w zgodzie z samymi sobą i własnymi systemami wartości: to wielkie szczęście, gdy jest się zadowolonym z tego kim się jest.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna
ZPO w Sypniewie
  
  
  

10.05.2017

Zdrowym warto być!

        Tegoroczny Festiwal Piosenki o Zdrowiu odbył się 10 maja  w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Makowie Maz.
      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V: Mateusz Dębek, Julia Breńska, Zuzanna Chełchowska, Angelika Sypniewska, Maja Żbikowska i Weronika Cyranowicz. Mateusz akompaniując sobie na gitarze elektrycznej zaśpiewał piosenkę, pt. „Pieśń o zdrowiu”, dziewczynki pełniły nie tylko funkcję chórku ale  zatańczyły też układ choreograficzny do piosenki. Tym wykonaniem wywalczyli I miejsce w kategorii „Szkoły podstawowe” .
      W dniu 9 czerwca  nasz zespół  będzie  reprezentował powiat makowski na etapie wojewódzkim. Uczniowie już zapowiadają , że dadzą z siebie wszystko, a my życzymy im powodzenia.

 
  
  

Święta majowe


26.04.2017r.

DZIEŃ ZIEMI 2017 - W KIERUNKU NATURY

          27 kwietnia 2017 r. apelem przygotowanym przez klasęV pod kierunkiem Pani Anny Blacharskiej uczciliśmy Dzień Ziemi. Dekorację na tę okazję wykonała Pani Anna Blacharska To coroczne wydarzenie obchodzone jest w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea tego święta została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.
             Uczniowie klasy V wcielili się w role mieszkańców lasu. W lesie rozeszła sie więść, iż jest tam ukryty skarb. Wszyscy go usilnie szukali ale nigdzie ani śladu skarbu nie było. Okazało się jednak że wszyscy byli bardzo blisko. Każdy mógł go dotknąć, poczuć i zobaczyć. Gdyż  każdy skrawek lasu jest skarbem, o który powinniśmy się troszczyć i dbać, ponieważ to od lasu zależy życie nas wszystkich i całej ludzkości. Każde drzewo, każdy kwiat, każde zwierzę – wszyscy są bardzo ważni.
            Uczniowie przedstawili też garść rad jak dbać o Ziemię  na podstawie wierszy K. Gawlika, J.Kasperkowiaka, M Niwińskiej. Słowami wiersza G. Skrzypczak  obiecali  chronić ekosystemy, dbać o zwierzęta i rośliny, nie zanieczyszczać przyrody.  Karmić, poić i podlewać. Wciąż sadzić młode drzewa.
            Uswietnili apel piosenkaami ekologicznymi "Ziemia to wyspa zielona", "SOS to ziemia woła ludzi", "Moja planeta" , Choć pomaluj mój świat" i z akompaniamentem gitary   .“Nasze przebudzenie“

  
  
  

11.04.2017r.

SPOTKANIE WIELKANOCNE 

W dniu 9 kwietnia 2017r. w Kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela                   w Sypniewie, podczas Mszy Świętej, uczniowie klasy V i VI przedstawili montaż słowno – muzyczny upamiętniający postać Papieża Jana Pawła II. Podczas występu uczniowie przypomnieli wzruszające i wyjątkowe fragmenty przemówień Ojca Świętego. Uroczyste wystąpienie zakończyło się modlitwą dziękczynną do Świętego Jana Pawła II i odśpiewaniem jednej z ulubionych pieśni Papieża  „Barki”. Uczniowie przygotowywali się do występu pod kierunkiem p. Marzeny Łasiewickiej i p. Renaty Kołodziejczyk,
Przygotowany montaż słowno –muzyczny o Janie Pawle II zaprezentowany został również podczas Szkolnego Spotkania Wielkanocnego w dniu 11 kwietnia. Wspomnienie  o Papieżu było wspaniałym wypełnieniem do świątecznych życzeń        i wspólnego dzielenia się jajkiem.
  
  
  

21.03.2017

Spotkanie na temat                              bezpieczeństwa w ruchu drogowym

21 marca uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu inaugurującym akcję profilaktyczną „Odblaskowa moda”, która jest realizowana przez Komendę Powiatową Policji w Makowie Mazowieckim we współpracy z Urzędem Gminy Sypniewo. Cel akcji to propagowanie noszenia odblasków zwiększających bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

            Spotkanie rozpoczęła Pani dyrektor Anna Nowak, która powitała gości oraz podkreśliła znaczenie działań profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. W spotkaniu wzięli udział Pan Wójt Jarosław Napiórkowski, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Makowie Mazowieckim kom. Sławomir Królak, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. Marek Chrzanowski.

          Zasady bezpiecznego uczestnictwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym przypomniał uczniom policjant Wydziału Ruchu Drogowego mł. asp. Adam Rzeczkowski. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie. Omówione zostały również zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali pytania.

          Pan Wójt wręczył Pani Dyrektor kamizelki odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy dla uczniów klas I-III. Będą wykorzystywane podczas wycieczek. Wszystkie dzieci otrzymały opaski odblaskowe również ufundowane przez Urząd Gminy.

           Na koniec dzieci spotkały się z niezwykłym gościem – Komisarzem Kurpikiem – policyjną maskotką z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Radości było co niemiara! Zwłaszcza, że Komisarz Kurpik chętnie przybijał „piątkę”.

       To cenne spotkanie przypomniało i uświadomiło wszystkim, że dzięki odblaskom jesteśmy bardziej widoczni, a przez co bezpieczni.

          Warto dodać, że na zakończenie akcji „Odblaskowa moda” w naszej szkole odbędzie się Odblaskowy Pokaz Mody. Zapraszamy uczniów klas I-III do prezentacji zaprojektowanych przez siebie odblaskowych strojów.
   
 
   

30.09.2016r.

Dzień Krawata i Spódnicy

W tym dniu w naszej szkole odbył się "Dzień Krawata i Spódnicy". Chłopcy zakładali spódniczki, a dziewczynki krawaty. Był także Dzień Chłopaka. Koledzy dostali skromne upominki. Zorganizowano apel, na którym pani dyrektor złożyła chłopcom życzenia. 
 

21.03.2017    

Pierwszy Dzień Wiosny

Szkoła Podstawowa w Sypniewie obchodziła Dzień Wiosny 21 marca 2017 r. Uroczystość rozpoczęła się wiosennym marszem po okolicy. Uczniowie wraz z nauczycielami budzili wiosnę grzechotkami, kołatkami oraz śpiewem.

            Dalsza część świętowania odbyła się w szkole. Wszystkie klasy wzięły udział w mini liście przebojów i dowcipu.

            Cała społeczność szkolna bawiła się przednio a jej radość wywołała promienie słoneczne. Wspólne świętowanie umilał słodki poczęstunek. Organizatorami uroczystości był Samorząd Uczniowski.
 
  
  
    

17.03.2017

Eliminacje szkolne konkursu              "Warszawska Syrenka"

  W dniu 17.03. 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej  w Sypniewie odbyły się eliminacje szkolne konkursu „ Warszawska Syrenka”.   Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań poetyckich i  kształcenie umiejętności recytatorskich uczniów. Stwarzał   możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością, oraz integrował uczniów klas  młodszych.

 W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas I – III. Po występach  Komisja Konkursowa  wyłoniła następujących laureatów:

W kategorii klas I – III

I       miejsce   -       Alicja Beczak klasa II

II      miejsce   -       Patrycja Beczak klasa IIIb

III    miejsce    -       Ewa Makowska klasa I

Uczniowie ci otrzymali dyplomy  i zostali zakwalifikowani do etapu powiatowego, który odbędzie się  w dniu 29. 03. 2017 r  w Miejskim Domu Kultury w Makowie Mazowieckim. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek.

Nagrody w konkursie ufundowała Spółdzielnia Uczniowska.
  
  

16.03.2017

Spektakl profilaktyczny "Kto jak nie ja"               dla uczniów klas IV-VI

Uczniowie klas IV – VI obejrzeli spektakl, który  przedstawiał historię chłopca, ucznia Szkoły Podstawowej. Paweł został przyłapany na posiadaniu papierosów, jego wyniki w nauce i stosunek do rówieśników budzą zatroskanie nauczycieli. Informacje             o niewłaściwym zachowaniu syna sprawiają, że mama chłopca trafia do szpitala          z podejrzeniem zawału serca. To cios dla Pawła, który nie potrafi zrozumieć, że to jego zachowanie i wybory przyczyniły się do zagrożenia życia matki. Z pomocą przychodzi jego szkolna koleżanka. Dziewczyna świetnie się uczy, ma doskonały wyniki w sporcie, jest powszechnie akceptowana w swoim środowisku. A przede wszystkim lubi Pawła i wierzy w jego możliwości.

Spektakl „Kto, jak nie ja” to teatralny przewodnik po żmudnej drodze budowania swojej wartości i wyjątkowości.
   
 

13.03.2017

Cyrk SZOK w naszej szkole

  
    

08.03.2017             

                            Dzień  Kobiet          

8 marca to szczególny dzień w roku - jest to święto kobiet. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego zorganizowali apel w celu uczczenia wierszem i piosenką swoich              Pań i Koleżanek.                    

  
 

           Zajęcia sportowe

realizowane w ramach programu

"Szkolny Klub Sportowy 2017",

dofinansowanego przez

Ministerstwo Sportu i Turystyki,

odbywają się w poniedziałki i czwartki

w godzinach 14.30 - 15.30.

 

09.02.2017

ZABAWA KARNAWAŁOWA

W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ

W SYPNIEWIE

        Dnia 9-go lutego bieżącego roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Sypniewie odbył się doroczny bal choinkowy. Do tańca przygrywał zespół Remix. Najpierw bawili się uczniowie klas młodszych, którzy mogli się przebrać według własnego pomysłu. Odbył się również konkurs na najbardziej pomysłowe przebranie. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkimi nagrodami. Następnie zabawę rozpoczęli uczniowie klas starszych, którzy popisywali się swoimi umiejętnościami tanecznymi. Rodzice przygotowali poczęstunek, aby wszystkim starczyło sił na karnawałowe szaleństwa.
 
   
  
  

 

19.01.2017

Dzień Babci i Dziadka 

Uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej w Sypniewie zaprosili do szkoły swoje babcie i dziadków aby w bardzo uroczysty sposób wyrazić wdzięczność za ich ciepło, uśmiech i nieskończoną dobroć. Uroczystość odbyła się 19.01.2017 r. w świetlicy szkolnej. Wspaniałą część artystyczną przedstawili uczniowie klasy II, którą przygotowali pod kierunkiem pani Mirosławy Chrzanowskiej. Słodki poczęstunek przygotowali rodzice. To bardzo dobra okazja do spotkania pokoleń, wymiany wspomnień. Pani Jadwiga Glinka „wyśpiewała” podziękowania dla organizatorów uroczystości. Panowała miła atmosfera, przepełniona uczuciem dumy i zadowolenia, choć każdy z uczestników miał inne powody do ich odczuwania.
 
  
  
  
  
  

16.01.2017r.

Spektakl "Wiara w siebie może wszystko

czyli skarbów wysypisko"

  
  

13.01.2017r.

Dokarmianie ptaków

  
  

20.12.2016r.

Wigilia ogólnoszkolna  

    
    

05.01.2017r.

Żywa lekcja historii

   
 

14 i 15 grudnia 2016r.

W klasie pierwszej
Święta tuż, tuż

W tym roku pierwszoklasiści solidnie przygotowali się do nadchodzącego Bożego Narodzenia. Pięknie nauczyli się kolędy „ Przybieżeli do Betlejem”, wspólnie z wychowawczynią panią Lidką Markiewicz wykonali okolicznościową gazetkę ścienną i ustroili choinkę, a z panią Basią Augustyniak pomalowali i wykleili papierami kolorowymi bożonarodzeniowe szopki.

Jednak największym ich wyczynem są pierniki, które piekli aż dwa dni – 14 i 15 grudnia. Samodzielnie wyrabiali i wałkowali ciasto, po czy wycinali foremkami pierniczki w przeróżnych kształtach. Poukładali je na blaszkach  i zanieśli do szkolnej kuchni, gdzie uprzejme panie kucharki je upiekły. Aromat korzennych przypraw roznosił się po całej szkole, czuć był atmosferę zbliżających się świąt. Następnego dnia dzieci dekorowały ciasteczka kolorowymi pisakami, kremem i posypką. Efekt był godny uwagi.

Pierniczki były pyszne, smakowały nie tylko małym cukiernikom, ale też   wszystkim częstowanym osobom, a w szczególności rodzicom, którym pierwszaki zanieśli  jako świąteczne upominki.

Dzieci były bardzo zadowolone, że mogły się popisać swoimi umiejętnościami przed paniami dyrektor: Anną Nowak i Barbarą Augustyniak, które odwiedziły klasę pierwszą w tym dniu.

Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki zaangażowaniu klasowych mam, pani Iwonki Lipka i pani Ani Olkowskiej, które czuwały nad kulinarnymi zmaganiami najmłodszych uczniów naszej szkoły. 
 
     
 

 DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym dniu każdy z uczniów edukacji wczesnoszkolnej przyniósł swoją ulubioną pluszową maskotkę. Na pierwszej lekcji w każdej  klasie rodzice czytali nam fragmenty książek, których bohaterami są misie, opowiadaliśmy też o swoich pluszakach.   

  W czasie trzeciej lekcji zebraliśmy się wszyscy na korytarzu, gdzie czekała na nas pani Zosia Niedzielak, która przygotowała nam świetne zabawy: zlizywanie miodu z talerza i przenoszenie wykałaczek z użyciem rękawicy kuchennej. Po skończonych zabawach  nasz starszy kolega, Jakub Wnuk rozdawał nam „słodkie co nieco”, czyli lizaki.
  Na zakończenie tego dnia ozdabialiśmy wybraną techniką rysunek z misiem. Z każdej klasy 3 najładniejsze prace wzięły udział w konkursie. Na jego wyniki czekamy z niecierpliwością.
   Był to bardzo udany DZIEŃ.
 
Opracowała: Patrycja Golon z kl. III a.
 

 03.11.2017

Wykłady z wykorzystaniem wideoterminala 

W ramach udziału w programie pilotażowym "Internet szerokopasmowy dla szkół"    w naszej szkole został zainstalowany video-terminal Yealink. Sprzęt pozwalał przesyłać z dużą prędkością obraz oraz dźwięk pomiędzy Sypniewem a Warszawą.   W związku z tym mogliśmy rozmawiać i jednocześnie widzieć się z prowadzącymi. Korzystając z w/w sprzętu uczniowie klas I-III i IV-VI wzięli udział w wideokonferencji pt.: "Przygody Pilika i Foldera w sieci", którą prowadzili pracownicy NASK-u. Celem spotkania było: uświadomienie dzieciom roli ograniczonego zaufania do tego, co znajduje się w sieci oraz uwrażliwienie na zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu.
Dla wszystkich obecnych było to nowe i ciekawe doświadczenie. 
  
 

25.10.2016r.

Jesteśmy już uczniami

     Dnia 25 października  w świetlicy Szkoły  Podstawowej w Sypniewie odbyła się uroczystość Ślubowania , w której główną rolę odegrali uczniowie klasy pierwszej. Zaprezentowali  przed całą społecznością szkolną swoje umiejętności recytatorskie     i muzyczne oraz wykazali się wiedzą na temat ojczyzny i szkoły. Nikt nie miał wątpliwości, że są gotowi by złożyć uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Po słowach przyrzeczenia pani dyrektor Anna Nowak przeprowadziła ceremonię „pasowaniu na ucznia” kładąc na ramieniu każdego pierwszaka ogromny ołówek.  Podczas tej uroczystości uczniowie zostali obdarowani pięknymi dyplomami oraz upominkami od Rady Rodziców, Spółdzielni Uczniowskiej i klasy drugiej. Wszystkiemu przyglądali się wzruszeni rodzice. Na zakończenie uczniowie wraz          z wychowawcą i gośćmi udali się do klasy na słodki poczęstunek. Imprezę przygotowała wychowawczyni klasy pierwszej pani Lidia Markiewicz.
 
 
 

01.09.2016r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

   
    
  
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz