Przedszkole

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
                    cieszyć się bez powodu,
                        być ciągle zajętym
             i domagać się ze wszystkich sił,
                 tego czego się pragnie.”
                                                                 Paulo Coelho   

*****************************************

11.09.2019

SPOTKANIE Z  PANIĄ POLICJANT

11 września 2019 r. odbyło się spotkanie z p. policjant Marleną Kołodziejską,  która w ciekawy sposób przeprowadziła rozmowę z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć radiowóz policyjny, a następnie udały się na spacer do najbliższego przejścia dla pieszych, gdzie p. Marlena dokładnie pokazała w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po "pasach". Na koniec przedszkolaki podziękowały za miłe spotkanie.
Tekst: K.P.
   
   

****************************************

R O K   S Z K O L N Y   2019 - 2020

*****************************************

24.06.2019 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Jak ten czas szybko leci. Niedawno był początek września kiedy  witaliśmy  nowy rok szkolny a dziś przyszedł czas na jego podsumowanie
i zakończenie. Uroczystość zakończenia roku przedszkolnego odbyła się
w dniu 24 czerwca 2019 r. Pani Dyrektor Monika Dembińska przywitała zgromadzonych na uroczystości  dzieci, rodziców, pracowników przedszkola, nauczycieli i gości oraz w kilku zdaniach podsumowała ten rok.
 Następnie p. Katarzyna Piotrowska przedstawiła prezentację multimedialną,
która zawierała najważniejsze momenty i wydarzenia z całego roku.
Koniec roku to również czas podziękowań, dlatego przedstawicielki Rady Rodziców podziękowały wszystkim tym, którzy angażowali się w życie przedszkola,
służyli pomocą oraz wsparciem.   Następnie przyszedł czas na pożegnanie absolwentów przedszkola, którzy po raz ostatni stanęli na przedszkolnej scenie. Swoje emocje wyrazili w wierszykach i piosenkach. Po występie p. Dyrektor wraz z wychowawcą p.Dorotą Biedrzycką wręczyli absolwentom dyplomy ukończenia edukacji przedszkolnej, książki oraz upominki od Rady Rodziców. Pozostałe dzieci również otrzymały dyplomy na zakończenie roku  oraz upominki od Rady Rodziców.
Uroczystość zakończyła się życzeniami: słonecznych, pogodnych
i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. 
Do zobaczenia we wrześniu!
Tekst: K.P.
  
  
  
  

*****************************************

18.06.2019 

BYLIŚMY W BIBLIOTECE

Biblioteka jest magicznym miejscem pełnym książek, także dla dzieci, dlatego w  dniu 18 czerwca 2019 r. przedszkolaki udały się na wycieczkę do  Biblioteki Publicznej w Sypniewie. Dzieci dowiedziały się jakie rodzaje książek znajdują się w bibliotece oraz że są one poukładane tematycznie. Książki dla dzieci podzielone są na te dla dzieci młodszych – mają one dużo obrazków a mniej treści. Natomiast te dla dzieci starszych są równie kolorowe, ale znajduje się w nich więcej treści.  Pani Jagoda Piętka zaproponowała dzieciom słuchanie wybranych książeczek. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak wygląda praca bibliotekarki. Dziękujemy pani Jagodzie za przekazaną wiedzę i cukierki.  Być może w przyszłości ktoś zapragnie zostać bibliotekarzem.
Tekst: K.P.

*****************************************

14.06.2019 

WYCIECZKA DO SARNOWEJ GÓRY

W dniu 14 czerwca 2019 r. przedszkolaki wybrały się na całodniową wycieczkę autokarową do miasteczka westernowego w Sarnowej Górze.  Już po wyjściu z autokaru czekała na dzieci pierwsza atrakcja – przejazd ciuchcią. Kolejnym punktem w programie wycieczki była wizyta w wiosce Indian, gdzie dzieci dowiedziały się wielu ciekawych faktów z ich życia oraz mogły zobaczyć namiot indiański.  Następnie Indianie zaproponowali tańce  i  zabawy,  w które dawno temu bawiły się indiańskie dzieci, tj. : przeciąganie liny, polowanie na węże, rzucanie do celu.   W westernowej stołówce przedszkolaki zjadły kiełbaski z grilla. Kolejną atrakcją wycieczki była nauka strzelania z łuku i strzelby do celu. Każdy mógł na chwilę stać się kowbojem z Dzikiego Zachodu. Następnie dzieci korzystały z placu zabaw miasteczka westernowego: dmuchańce, karuzela, zjazdy na linie, trampoliny itp. Po wyczerpujących zabawach na placu zabaw  na dzieci czekała ostatnia atrakcja, czyli Mini zoo, gdzie mogły zobaczyć zwierzęta, których na co dzień trudno jest zobaczyć m.in. sarenkę, głuszaki, króliki, lamy, kucyki itp.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola.
Tekst: K.P.

*****************************************

3.06.2019 

FESTYN RODZINNY

Święto Rodziny - na ten dzień przedszkolaki czekają cały rok. 3 czerwca 2019 r. na terenie stadionu  w Sypniewie odbył się Festyn Rodzinny.   Rodzinne spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem przez dzieci piosenki, pt. „Moja wesoła rodzinka” oraz „Sto lat” dla rodziców. Po takim  wstępie nastąpiły zabawy integracyjne prowadzone przez animatorów grupy „Inny świat” z Białegostoku.
Poza konkurencjami i tańcami integracyjnymi były też inne atrakcje, tj: dmuchańce, mega maskotka – Psi Patrol, fotobudka, brokatowe tatuaże, warkoczyki, balony. Słoneczna pogoda sprzyjała dobrej zabawie.   Rada Rodziców zadbała o poczęstunek w czasie zabaw. Były kiełbaski z grilla oraz słodkości przygotowane przez rodziców.
Emocje, które towarzyszyły dzieciom w trakcie  trwania festynu, niezmiennie świadczyły o tym, że jest to dla nich ogromne przeżycie, dlatego pedagodzy nagminnie podkreślają jak istotne jest poświęcenie czasu i uwagi dziecku i nie zastąpi go telewizja, Internet, czy interaktywne zabawki.
Tekst: K.P.

****************************************

27.05. 2019 

WYCIECZKA DO OSTROŁĘKI

W dniu 27.05.2019 r. przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Ostrołęki. Pierwszym punktem wyprawy był spektakl teatralny, pt. „Królewna Śnieżka”. Przedstawienie było utrzymane w humorystycznym i wesołym nastroju. Nawet czarna postać nie była taka straszna. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł, która była dodatkową atrakcją przedstawienia. Kolejnym celem naszej podróży był Park Knieja. Przedszkolaki zobaczyły wiele atrakcji
m.in.  park linowy oraz zwierzyniec . Dzieci doskonale bawiły się na torze przeszkód, który znajdował się w parku linowym. Na koniec czekało na nas ognisko oraz grill z kiełbaskami. Pobyt w parku rozrywki okazał się wspaniałą atrakcją.
Tekst: K.P.

****************************************

9.05.2019                                            SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM                                p. ADAMEM GUZOWSKIM

9 maja br. przedszkolaki spotkały się z prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Sypniewie
p. Adamem Guzowskim. Pan strażak w bardzo interesujący sposób przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat swojej pracy, dokonał prezentacji stroju strażackiego oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej, Tego dnia każdy przedszkolak mógł poczuć jak to jest być strażakiem, ponieważ pan Adam pozwolił dzieciom użyć sikawki strażackiej.
Dziękujemy panu Adamowi Guzowskiemu za interesujące i ciekawe spotkanie.
Tekst: K.P.
   

********************************

09.05.2019 

FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU

9 maja 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Makowie Maz. odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki o Zdrowiu, w którym ośmioro przedszkolaków z naszego przedszkola wzięło udział. Wszyscy uczestnicy mieli za zadanie wykonać autorską piosenkę na temat zdrowia. W konkursie wzięło udział 6 przedszkoli. Przedszkolaki z Sypniewa wspólnie zaśpiewali piosenkę, pt. "O zdrowiu dziś śpiewamy" i zajęli III miejsce. Do konkursu przygotowała ich p. Katarzyna Piotrowska.
Tekst: K.P.

******************************************

02.04.2019 

KIERMASZ WIELKANOCNY                               

Wielkanoc tuż, tuż….. Z tej okazji  dzieci z każdej grupy wraz ze swoimi paniami i rodzicami wykonywały różnego rodzaju ozdoby świąteczne pisanki, stroiki, baranki świąteczne, kurczaczki      a przede wszystkim kartki wielkanocne, które zostały przeznaczone do sprzedaży na kiermaszu. Kolorowe ozdoby świąteczne wyjątkowe, niepowtarzalne i robione ręcznie cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczniów szkoły podstawowej, rodziców, pracowników szkoły i gości.  Inicjatorami Kiermaszu Wielkanocnego byli rodzice z Rady Rodziców. Dochód uzyskany z kiermaszu wielkanocnego zostanie przekazany na organizację Dnia Rodziny w przedszkolu.
Tekst: K.P.

*****************************************

 26. 03. 2019

SPOTKANIE Z PANEM

MIROSŁAWEM AUGUSTYNIAKIEM – dyrektorem WORD-u w Ostrołęce

W tym dniu odbyło się spotkanie z p. Mirosławem Augustyniakiem, dyrektorem WORD-u w Ostrołęce. Spotkanie dotyczyło zasad ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drodze. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały od pana Mirosława Augustyniaka węża spacerowego oraz odblaskowe maskotki.
Tekst: K.P.
   

*****************************************

22. 03. 2019

BUDZENIE WIOSNY...

 
W dniu 22 marca 2019 r. przedszkolaki wybrały się na spacer w okolicy przedszkola, którego celem było obudzenie wiosny.  Podczas spaceru przedszkolaki, z przygotowanymi wcześniej marzannami i kolorowymi wstążkami, głośno recytowały wiersze i  śpiewały piosenki o wiośnie a także zauważyły pierwsze wiosenne kwiatki – czyli wiosna chyba już tuż, tuż…….
Tekst: K.P.
    

*******************************************

21. 03. 2019

POWITANIE WIOSNY

Z okazji Pierwszego dnia wiosny 21 marca 2019 r. przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Ostrołęki.

Pierwszym punktem w programie wycieczki było oglądanie filmu animowanego, pt. „Corgi – psiak królowej” w Ostrołęckim Centrum Kultury. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje.                              Dzieci z zaciekawieniem oglądały przygody psiaka królowej Elżbiety.
Po obejrzeniu animacji przyszedł czas na szaleństwa w sali zabaw „Figlarium”. Przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, trampoliny, małpiego gaju oraz różnego rodzaju zjeżdżalni, które już na samym początku wzbudziły najwięcej emocji. Poza tym dzieci mogły  budować obiekty z dużych klocków.
Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci udały się na posiłek do McDonald’s. W drodze powrotnej dzieci zatrzymały się w lesie w Gutowie na wiosenny spacer, którego celem było poszukiwanie pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Podczas spaceru przedszkolaki głośno recytowały wiersze i  śpiewały piosenki o wiośnie.
Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego dnia.
Tekst: K.P.
   
    

*********************************************

14.02.2019

BAL CHOINKOWO - KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą,                                          gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć   i radości. Tak też było w naszym przedszkolu. W czwartek  14 lutego br. odbył się bal  choinkowo -  karnawałowy. Chętne dzieci przebrały się w wybrane przez siebie stroje karnawałowe. Nie brakowało piratów, policjantów, strażaków, księżniczek, wróżek itp.  Zabawę karnawałową prowadziły animatorki BABECZKI PODLASKIE przebrane za pszczółki: Mariolę i Agatkę, które zabawiały dzieci podczas balu.
Tekst: K.P.
   

*********************************************

23.01.2019

SPOTKANIE Z FRYZJERKĄ

23 stycznia 2019 r. nasze przedszkole odwiedziła fryzjerka p. Agnieszka Dębek. Dzięki  temu spotkaniu dzieci zapoznały się z wyposażaniem salonu fryzjerskiego oraz przedmiotami niezbędnymi w pracy fryzjera. Dzieci obejrzały elektryczną lokówkę, prostownicę oraz różne rodzaje grzebieni, szczotek  i nożyczek.  Kolejną atrakcją, szczególnie dla dziewcząt, było testowanie elektrycznej lokówki. Dziewczynki ustawiły się w kolejce, aby pani Agnieszka mogła zrobić każdej z nich piękne loki. Spotkanie to miało przybliżyć dzieciom zawód fryzjera oraz uchronić przed ewentualnymi obawami dzieci podczas wizyty w salonie fryzjerskim.
Tekst: K.P.

*******************************************

22.01.2019

DZIEŃ BABCI                    I DZIADKA

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego aby upamiętnić ten szczególny dzień, dzieci wspólnie ze swoimi wychowawczyniami          i rodzicami przygotowały dla ukochanych Babć i Dziadków uroczystość, która odbyła się dnia 22 stycznia 2019 r. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. 
Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor naszej szkoły p. Monika Dembińska, która przywitała przybyłych gości oraz złożyła im życzenia. Następnie wszystkie dzieci wspólnie odśpiewały gromkie „Sto lat”  i wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki. Potem każda grupa zaprezentowała przygotowany program artystyczny. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Po części artystycznej jedna z babć              p. Anna Kochanowicz podziękowała dzieciom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci  jak i dziadków!
Tekst: K.P.
   

********************************************

17.01.2019

CYRK SZOK

 17 stycznia 2019 r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sypniewie rozbrzmiewały na przemian salwy śmiechu               i gromkie brawa. Były to efekty występu artystów cyrku "Szok". Przedszkolaki byli uczestnikami tego przedstawienia. Najważniejszą osobą był oczywiście klaun, który rozbawiał publiczność swoimi występami.  Nie zabrakło także chwil "grozy", kiedy pojawił się treser z wężem na ramionach. Okazało się szybko, że jest on niegroźny i chętnych do dotknięcia gada było wielu. Obejrzeliśmy także popisy akrobatyczne i żonglerkę. Zachwyt wszystkich dzieci wzbudził pokaz tresowanych pudli, a także występ ogromnego misia polarnego. Po występach chętne dzieci mogły kupić sobie pamiątkowe „noski klauna”.
Tekst: K.P.

*******************************************

**************************************

21.12.2018

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni    w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii              21 grudnia 2018 r.  w całym przedszkolu od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Najstarsza grupa „Misiaczki” przedstawiła Jasełka,    po czym wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie najlepsze życzenia.  Zasiadając  do odświętnie nakrytego stołu dzieci zjadły wigilijny posiłek, ale najlepszą atrakcją dla dzieci tego dnia był św. Mikołaj, który obdarował ich prezentami.
Tekst: K.P.
 
   

*******************************************

04. 12. 2018

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

 

We wtorek 4 grudnia 2018 r. do przedszkolaków przybył św. Mikołaj, który spotkał się z dziećmi by odebrać od nich listy. Nie zabrakło niespodzianek.                 W zamian za wiersz i piosenkę o Mikołaju, dzieci otrzymały od niego drobny upominek i cukierki. Tego dnia odbył się również kiermasz świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem.  Rodzice, uczniowie i nauczyciele bardzo chętnie kupowali pięknie udekorowane kartki i ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci. Dzieci były bardzo zainteresowane powodzeniem naszego kiermaszu. Widziały, że ich prace wzbudzają zainteresowanie i znajdują nabywców. Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze. Całkowity zysk z kiermaszu został przekazany na potrzeby przedszkolne.
 
   
 
   
   

*******************************************

SPEKTAKL TEATRALNY

"ZIMA U KUBUSIA PUCHATKA"

 
Dnia 3.12.2018 r. przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny, pt. „ Zima u Kubusia Puchatka”. Spektakl miał charakter interaktywny . Chętne dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu. Z Prosiaczkiem szukały pani Zimy, z Kubusiem Puchatkiem pomagały odśnieżyć drogę do spiżarni Króliczka. Z Tygryskiem natomiast wszystkie dzieci miały okazję poskakać i potańczyć. Spektakl sponsorowany był przez GOK         i Gminną Bibliotekę Publiczną w Sypniewie.

*******************************************

26. 11. 2018

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Tak jak każdy z nas Misie też mają swoje święto.            Dlatego dnia 26.11.2018 r. przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki, aby uczcić Święto Pluszowego Misia. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat. To nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Uczniowie klasy VI zaprosili tego dnia przedszkolaków na inscenizację fragmentu książki , pt. „Kubuś Puchatek”. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Mamy nadzieję, że ta wielka misiowa uroczystość zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
 
 
 

******************************************

20. 11. 2018

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 20.11.2018 r. w naszym przedszkolu po raz pierwszy odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Był to szczególny dzień zwłaszcza dla tych dzieci, które w tym roku przekroczyły próg naszego przedszkola po raz pierwszy. Tego dnia nie mogło zabraknąć rodziców, którzy duchowo wspierali swoje dzieci. Pani Dyrektor Monika Dembińska przywitała przybyłych gości, a szczególnie gorąco p.Janinę Karpińską – nauczycielkę , która po wieloletniej pracy odeszła na  emeryturę.  W stronę  p.Janiny Karpińskiej zostały skierowane podziękowania zarówno od p. Dyrektor, koleżanek z pracy jak i przedszkolaków.
Następnie wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia występów każdej grupy:
>> „Pani Wiosna i skrzaty” – montaż słowno - muzyczny w wykonaniu dzieci z grupy Misiaczków;
>> „Wzorowy przedszkolak” – montaż słowno - muzyczny w wykonaniu dzieci z grupy Krasnoludki;
>> „Jesteśmy Polką i Polakiem” – montaż słowno muzyczny w wykonaniu dzieci z grupy Biedronki.
Okazało się, że nie tylko dzieci składały uroczyste obietnice ale również i ich rodzice składali uroczyste ślubowanie wobec swoich dzieci.
Po części artystycznej dzieci z grupy Krasnoludki i Biedronki zostały pasowane na przedszkolaka przez p. Dyrektor, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki od Rady Rodziców. Przy okazji uroczystości zostały podsumowane konkursy patriotyczne: „Moja biało-czerwona” , „Mój dom – moja ojczyzna” oraz konkurs jesienny pt. „Jesienne owoce i warzywa dobrze znamy, z nimi zdrowo się odżywiamy”. Za udział w konkursach dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Na koniec p. Dyrektor podarowała dzieciom ogromny prezent , który od razu został odpakowany przez dzieci. Były to nowe zabawki do przedszkola.
Z pewnością ten dzień zapisał się w pamięci dzieci, rodziców i wychowawców jako dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.
   

******************************************

09. 11. 2018

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny,   do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też w piątek  9.11.2018 r. przedszkolaki wzięły udział w obchodach 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godzinie 11:11 wspólnie ze społecznością szkolną odśpiewały czterozwrotkowy hymn narodowy, a potem wysłuchały „Koncertu dla Niepodległej”  w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu oraz kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
 

********************************************

07. 11. 2018

WYCIECZKA DO OSTROŁĘKI 

Dnia 7.11.2018 r. przedszkolaki udały się na wycieczkę autokarową do Ostrołęki. Dla najmłodszych przedszkolaków była to pierwsza taka podróż przedszkolna. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od obejrzenia spektaklu teatralnego pt. „Pocahontas”, na którym nie zabrakło efektów specjalnych takich jak:  mówiący kamień, wierzba i zwierzęta.        Po spektaklu przedszkolaki udały się do sali zabaw „Urwis”, gdzie mogły dać upust swojej energii. W trakcie zabaw przedszkolaki zjadły pizzę przygotowaną przez pizzerię „Biesiadowo”. Po dwugodzinnych szaleństwach w  „Urwisie”   przyszedł czas na spacer w lesie  w Gutowie. Przedszkolaki miały okazję zaobserwować zmieniający się las jesienią . Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, mrowisko, korę drzew, rośliny, i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory , wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

*********************************************

17. 10. 2018

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ROLNEGO

Dnia 17.10.2018 przedszkolaki wybrały się  na wycieczkę do gospodarstwa rolnego państwa Małgorzaty i Tomasza Chełchowskich – rodziców Alicji. Celem  wyprawy było  poznanie pracy rolnika. Rodzice Alicji  oprowadzili przedszkolaków po gospodarstwie i opowiedzieli o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt, uprawie roli jak również mogły zobaczyć wiele zwierząt – krowy, byki, cielęta. Dużą atrakcją, szczególnie dla chłopców, była możliwość zasiadania za kierownicą traktorów oraz oglądanie maszyn wykorzystywanych w gospodarstwie. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gospodarzom podziękowanie a Alicja poczęstowała koleżanki i kolegów cukierkami. Przedszkolaki  wróciły z wycieczki uśmiechnięte,  zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia.

*******************************************

02. 10. 2018

SPEKTAKL TEATRALNY

"O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE"

 
Dnia 2.10.2018r. nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl teatralny          pt. „O rybaku i złotej rybce”. Zaprezentowali go aktorzy ze Studia Artystycznego „Efekt” z Białegostoku.
Kto z nas nie chciałby spotkać na swojej drodze złotej rybki, która spełnia marzenia? Właśnie takie szczęście spotkało ubogiego rybaka oraz jego żonę. Historia była pełna zabawnych sytuacji i groteskowych postaci, które rozbawiły wszystkich do łez. Jednak morał był tu wcale nie mniej istotny, ponieważ uświadomił małym odbiorcom, czym kończy się nieposkromiona zachłanność na dobra materialne.                          Gdy apetyt rośnie w miarę jedzenia, musimy pamiętać, że zamiast sytego brzuszka - możemy skończyć z pustym żołądkiem.
Za uczestnictwo w spektaklu dzieci otrzymały nie tylko cenną naukę, ale również dyplomy w kształcie rybki!
Przedstawienie teatralne było dla dzieci olbrzymią frajdą. Historia wywołała całą masę śmiechu, zabawy, a także zawierała wartościowy przekaz i cenną lekcję dla maluchów.

*******************************************

28. 09. 2018

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dnia 28.09.2018r. dziewczynki ze wszystkich grup w przedszkolu urządziły niespodziankę swoim kolegom. 
Z okazji Dnia Chłopaka wręczyły im upominki w postaci zabawkowych ciągników.    Nie zabrakło też życzeń i odśpiewania „Sto lat”. Mile zaskoczeni chłopcy docenili starania dziewczyn i okazali wielką wdzięczność. Ażeby dziewczynki nie poczuły się poszkodowane, również i one otrzymały prezenty w postaci kolorowych portmonetek.
Przedszkolny Dzień Chłopaka zorganizowały mamy z Rady Rodziców wszystkich grup. Bardzo serdecznie dziękujemy za inicjatywę i urozmaicenie naszego przedszkolnego życia!

*******************************************

18. 09. 2018

POŻEGNANIE LATA

Dnia 18.09.2018r. nasze przedszkolaki miały na placu zabaw imprezę pod hasłem „Pożegnanie Lata”. Zorganizowały ją Panie: Bogusława Batogowska – dyrektor    GOK-u w Sypniewie oraz Jadwiga Piętka - dyrektor GBP w Sypniewie przy współpracy z rodzicami i pracownikami przedszkola. Imprezę prowadziła grupa animatorów z Białegostoku.

W programie były: tańce integracyjne, konkursy, zabawy przy muzyce, bańki mydlane, kolorowe konfetti. Nasze przedszkolaki bardzo intrygowała wielka maskotka reklamowa z bajki „Psi Patrol”. Każdy chętnie zjadł posiłek na świeżym powietrzu w formie hot dogów, zaś rodzice z grupy Misiaczki zatroszczyli się o słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.
Pogoda dopisała, humory również. Dzięki temu dzień upłynął nam w radosnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy organizatorom za przygotowanie imprezy!
 
 

********************************************

12. 09. 2018

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

Dnia 12.09.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci z grup: „Krasnoludki” i „Biedronki” z policjantką                       z KPP w Makowie Maz. – panią Marleną Kołodziejską.
Maluchy miały okazję posiedzieć za kierownicą policyjnego radiowozu,            zobaczyć sygnały świetlne i posłuchać dźwięków wydawanych przez syrenę zamontowaną w aucie. Poza tym poznały wyposażenie policyjnego stroju, a nawet miały okazję przymierzyć policyjne kajdanki. Dowiedziały się, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak się zachowywać w różnych niebezpiecznych sytuacjach.
Dziękujemy naszej pani dzielnicowej za niezwykle pouczającą lekcję dla maluchów.

*******************************************

ROK SZKOLNY   2018 - 2019

*******************************************

21.06.2018

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU 

 Głos zabrała pani dyrektor Anna Nowak,  która przywitała wszystkich przybyłych gości, rodziców i całą społeczność  przedszkolną. Podkreślała i doceniała istotę wspólnych starań, by nasze przedszkole bardzo dobrze funkcjonowało a dzieciom przyjemnie się tu przebywało. Wyrazem wdzięczności były kwiaty wręczane przez rodziców.
   Następnie oglądaliśmy prezentację  multimedialną podsumowującą wszystkie wydarzenia przedszkolne w minionym roku  a  przygotowaną przez  kol. Katarzynę Piotrowską.
   Po prezentacji głos zabrały dzieci, zaprezentowały krótkie podsumowanie programu ”Czyste powietrze wokół nas” w inscenizacji  ”Walcz z dymem”.
 
   ”Żegnamy przedszkole” – krótka część artystyczna przedstawiona przez tegorocznych  absolwentów.

   Dzieci 5-letnie w wierszu  ”Pożegnanie 6-latków” życzyły starszym kolegom pomyślności i sukcesów w szkole.

   Dzieci z najmłodszej grupy- w piosence ”Wakacje” życzyły wszystkim wspaniałych wakacji !

Następnie kolejne grupy dzieci podchodziły na wręczanie dyplomów i pamiątkowych książeczek. Pani Dyrektor poinformowała o pracy przedszkola w kolejnych dniach, o zaproszeniu kandydatów na przedszkolaków do naszej placówki na dni otwarte, oraz przypomniała o sierpniowym, organizacyjnym zebraniu z rodzicami;                    życzyła wszystkim radosnych, bezpiecznych i miłych wakacji ! 
Tekst: J.K.
   
   
   

********************************************

14.06.2018

LETNIA WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

 Całodzienna wycieczka autokarowa do MAMUTOWA- bajkowej krainy zabaw dla dzieci.
Program wycieczki obfitował w bardzo ciekawe i urozmaicone atrakcje dla dzieci:
-  mini zoo,
-  wielka trampolina poducha,
-  dmuchana zjeżdżalnia,
-  małpi gaj,
-  piłeczkowy basen i ścianka wspinaczkowa,
-  baśniowe domki,
-  drewniany park zabaw,
-  rycerska warownia,
-  statek piratów,
-  obiad  (  po wyczerpujących zabawach),
-  słodki deser dla przedszkolaków  na zakończenie wycieczki.
Tekst: J.K.
   
   
   
   
   
  
   
   

********************************************

8.06.2018

PRZEDSZKOLNY FESTYN RODZINNY

pod hasłem  ”DLA  WSZYSTKICH STARCZY MIEJSCA                                                                                      POD WIELKIM  DACHEM NIEBA”
 
   Pani Dyrektor ZPO serdecznie przywitała wszystkich zebranych na przedszkolnym  festynie rodzinnym, życząc  wszystkim wspaniałej  zabawy i zachęcając do korzystania z atrakcji.
A   program festynu przedstawiał się następująco:
- ”Nasza wesoła rodzinka”- krótki występ okolicznościowy przedszkolaków,
-  taniec integracyjny z mega maskotką- myszką Miki,
-  konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców: wyścigi zwierzątek, stonoga, magnetyczne jajka,  przeciąganie liny,
-  zabawy z chustą animacyjną,
-  mega bańki mydlane,
-  malowanie twarzy,
-  zabawy na dmuchańcach,
-  upominki dla dzieci – kolorowe baloniki,
-  poczęstunek – grill, lody.
Tekst: J.K.

******************************************

10.04.2018

LUBIMY  WYCIECZKI

Przedszkolaki wyjechały na wycieczkę autokarową do Ostrołęki.
W programie wycieczki było:
1.  ”Alicja  w zaczarowanej krainie” - spektakl teatralny prezentowany przez aktorów  Katolickiego Teatru  Edukacyjnego.
2.  Zabawy  w  Sali  Zabaw  dla  dzieci   URWIS  w Ostrołęce.
3. Degustacja  piccy.
4. Spacer po leśnej polanie, wsłuchiwanie  się  w głosy ptaków leśnych, wspólne  czytanie i zapoznawanie  się z regulaminem  pobytu i zachowania  się na leśnej polanie.
Tekst: J.K. 

*******************************************

21.03.2018

PRZEDSZKOLNE  WITANIE  WIOSNY

 Już od kilku dni przedszkolaki wypatrywały oznak zbliżającej się WIOSNY.                  W ciągu  mijającego tygodnia realizowane były treści związane  tematycznie z wiosną. Jednakże pierwszy dzień wiosny przywitał nas wyjątkowo niesprzyjającą  pogodą. Przedszkolaki przywitały wiosnę specjalnymi wierszykami i piosenkami :
 -”Maszeruje wiosna” - wierszyk i piosenka przygotowane przez dzieci z grup starszaków,
- ”Wiosna wita nas” - to prezentacja dzieci z grupy maluszków,
- ”Minionki i wiosna” - wspólne oglądanie bajeczki,
-  słodkie przekąski dla wszystkich dzieci zakończyły wspólne  spotkanie przedszkolaków.
Tekst: J.K.

*******************************************

13. 02. 2018

BAL  PRZEBIERAŃCÓW  W  PRZEDSZKOLU

 Już od  rana dzieci oglądały  przebrania kolegów, rozpoznawały postacie z bajek, nazywały  je oraz  przypominały obecnym cechy charakterystyczne tej postaci             (jej umiejętności i możliwości w bajce). Dzieci  dokonywały prezentacji  wśród rówieśników. W grupach – wyszukiwaliśmy takie same lub podobne postacie, wybieraliśmy najgroźniejszą, największą…
 
Następnie -  w  małej sali gimnastycznej przebierańcy z wszystkich  grup            wesoło  bawili  się  przy muzyce  magnetofonowej, przy ulubionych  przebojach  przedszkolnych, ale również  przebojach  dyskotekowych.  Były tańce w kołach dla poszczególnych grup, były pociągi i korowody z przebierańcami oraz tańce z układami  tanecznymi - znanymi dzieciom z wcześniejszych zabaw i imprez  muzyczno – tanecznych w przedszkolu. Dodatkową  atrakcją były  tańce                       z kolorowymi  balonami.  Natomiast stolik ze słodkimi  przekąskami i  kompotem cieszył się ogromnym powodzeniem zmęczonych i spragnionych przebierańców.
 Tekst: J.K.
    
   
   

*********************************************

12. 01. 2018

ŚWIĘTO  BABCI I DZIADKA

 KOCHAMY  BABCIĘ  I DZIADKA- uroczystość pod tym hasłem odbyła się                   w Sali gimnastycznej. Najpierw  dzieci z grup starszych gościły swoich  bliskich.       W programie było m in:
-”Sto lat” –przywitanie  gości i wręczanie upominków,
-wiersze i piosenki w wykonaniu dzieci z grupy Misiaczki,
-”Dziadek, stołek i rosołek”-inscenizacja opowiadania,
-pamiątkowe zdjęcia z babcią i dziadkiem.
 
W programie dzieci z grupy Krasnoludki było:
- ”Kocham moją babcię, kocham mego dziadka”-recytacje wierszyków  dla babci         i dziadka,
- ”Wyczaruję dla babuni”- życzenia można również wyśpiewać,
- ”Koncert życzeń dla babci i dziadka”- krótka inscenizacja,
-  ”Taniec bałwanków”- taniec -  poleczka  w wykonaniu całej grupy,
-  życzenia i upominki,
- pamiątkowe zdjęcia z babcią i dziadkiem.
Tekst: J.K.
 
   
   

*******************************************

PRZEDSZKOLNA  ZABAWA  CHOINKOWA

10.01.2018

 Choć to zwykły dzień – środa – to dzieci przedszkolne, odświętnie ubrane  i  podekscytowane  bawiły się na dyskotece dla  najmłodszych.
Pan Radek zapraszał do tańca przy znanych dzieciom przebojach dyskotekowych. Podpowiadał  kroki, gesty i ruchy – a dzieci z łatwością i dziecięcym wdziękiem  naśladowały,  odtwarzały  i wspaniale się bawiły. Tańcom dzieci towarzyszyły kolorowe światła dyskotekowe.
Dodatkową atrakcją zabawy choinkowej dla dzieci były bańki mydlane. Każde dziecko próbowało podskoczyć i złapać choć jedną bańkę, a to wcale nie było takie proste.
Tekst: J.K.
   
   
   
   

********************************************

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

21.12.2017

 Wigilia w przedszkolu ma swój  stały program
i  uczestniczą  w  niej  przedstawiciele  rodziców.               Na początku grupa najstarszych  przedszkolaków, specjalnie wystrojona, prezentuje zebranym Jasełka Bożonarodzeniowe, czyli historię świętej rodziny. Następnie przeznaczamy chwilę na wspólne życzenia przy opłatku. Potem wszyscy zasiadają do uroczystego wigilijnego obiadu. Ostatnim punktem uroczystości jest oczekiwanie na Mikołaja i na prezenty.
Tekst: J.K.
   
   

********************************************

19.12.2017

KOLĘDOWANIE                                PRZED URZĘDEM GMINY      W SYPNIEWIE

*******************************************

6. 12.2017

MIKOŁAJKI,  MIKOŁAJKI

6 grudnia  - to  tradycyjne  Mikołajki,  czyli imieniny  Mikołaja.  Tego dnia dzieci już od rana oczekują                     i wyglądają  znajomej postaci Mikołaja.                                     A On -  jak co roku – odwiedza  wszystkie  dzieci                 i   z  racji  swoich imienin – częstuje  słodyczami.         Widok Mikołaja  u  przedszkolaków wywołuje   okrzyk  zachwytu. A  w tym  roku  Mikołajowi towarzyszyła pani Mikołajowa. Dzieci przedszkolne były zachwycone, śpiewały  specjalnie przygotowane  piosenki, mówiły okolicznościowe  wierszyki, oraz wręczyły rysunkowe listy z prośbami o prezenty.
Tekst: J.K.
   
   

********************************************

30.11.2017

PRZEDSZKOLAKI LUBIĄ WYCIECZKI

Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa zaprosił  małe przedszkolaki na spektakl                          pt.  ”Bajka o dzielnym Szewczyku”.  Była to opowieść o biednym chłopcu,              który wędrując po świecie często spotykał potrzebujących i zawsze im pomagał. Potem, kiedy sam potrzebował pomocy mógł liczyć na ich wdzięczność i pomoc.

Spektakl zawierał wiele ciekawych efektów świetlnych, które przyciągały uwagę dzieci. Zaskakujące zwroty akcji sprawiły, że mali widzowie dali się wciągać i porwać magii teatralnego świata. Przedstawienie oglądaliśmy  w Ostrołęckim  Centrum Kultury. Krótki relaks w  McDonaldzie pozwolił zregenerować siły. A w drodze powrotnej oglądaliśmy zimowe krajobrazy  dookoła.
Tekst: J.K.
   
   

*******************************************

24.11.2017

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia – podobnie jak w ubiegłych latach- organizowany jest w porozumieniu i przy współpracy                                  z Biblioteką Szkolną.
Wszystkie dzieci przynosiły tego dnia  MISIE do przedszkola, ulubione lub wybrane.
Na początku oglądaliśmy okolicznościową  prezentację multimedialną  dotyczącą historii tego dnia,  którą przygotowała i przedstawiła pani Zofia  Niedzielak.
Następnie uczniowie klasy V i VI zaprosili do oglądania przedstawienia                       pt. ”Urodzinowa herbatka u Kubusia Puchatka”. Uczniowie bardzo się starali  swoją interpretacją  oraz specyficznymi charakteryzacjami skupić  uwagę  małych widzów. Wielką  radość sprawiły dzieciom  misiowe okrzyki, piosenki i tańce. Było wspólne  ”Sto lat” dla Puchatka i – oczywiście – ”małe co nieco”, urodzinowy tort dla wszystkich, oraz krótką  zabawę przy muzyce. Na  koniec Kubuś  Puchatek  obdarował  wszystkie dzieci słodkościami ze  swojej baryłki i wręczał Odznaki Przyjaciela  Pluszowego Misia. 
Tekst: J.K.
   
   

********************************************

6.11.2017

TEATRZYK  DLA  NAJMŁODSZYCH

W poniedziałek, 6 listopada, przedszkolaki  oglądały przedstawienie  teatralne dla dzieci  ”Bocian i żabki”. Przedstawienie  zaprezentowali  Aktorzy Scen Krakowskich. Było to przedstawienie  interaktywne, w którym dzieci uczestniczyły w  specjalnie przygotowanych  fragmentach opowieści.                  Uwagę dzieci przyciągały pięknie przygotowane  stroje poszczególnych  postaci. Zawarta w przedstawieniu treść pozwoliła na utrwalanie wiadomości  dotyczących  wybranych  mieszkańców łąki i lasu, ich wyglądu, zwyczajów i upodobań. Dzieci dobrze się bawiły i zapamiętały  ciekawostki przyrodnicze.
Przedstawienie  sponsorował Gminny Ośrodek Kultury w Sypniewie.
Tekst: J.K.
 

********************************************

26.10.2017

BAJKI  I  BAJECZKI

Uczniowie klasy IV A pod opieką pani  Agnieszki  Lewandowskiej  zaprosili dzieci przedszkolne  do  obejrzenia przygotowanej przez  klasę,  inscenizacji  znanej baśni pt.  ”Kot w butach”.
Przedszkolaki wpatrywały się i  rozpoznawały  postacie  ze znanej bajki.
Wszyscy  oglądający  byliśmy pod  wrażeniem scenicznych umiejętności uczniów, oraz daliśmy się wciągnąć  w przywołany  baśniowy świat.
Tekst: J.K.

********************************************

17.10.2017

CYRK  ”SZOK” ZAPRASZA!

 

Jak co roku artyści z cyrku  "SZOK" zaprosili dzieci i młodzież na swoje występy. Oglądaliśmy  popisy klowna i  tresurę zwierząt – gołębi, piesków, węża. Występy cyrku cieszyły się dużym zainteresowaniem  uczestników  zabawy.                         Tekst: J.K.

  

  

  

*********************************************

 27.09.2017                                                       „POŻEGNANIE LATA – POWITANIE JESIENI”

Impreza zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz GOK w Sypniewie. Były to zabawy integracyjne dla przedszkolaków z Sypniewa i Gąsewa prowadzone przez grupę animatorów AGAMA TEAM Andrzej , Robert Janusiewicz. 
Jedną z trakcji były kolorowe tęcze – chusty animacyjne dla dzieci. przedszkolaki bawiły się również klockami manipulacyjnymi, z których wznosiły budowle przestrzenne. Był również konkurs plastyczny ( grupowe kolorowanie)- „Okładka ulubionej bajki” oraz zabawy zręcznościowe m.in. chodzenie na szczudłach, skakanie na skakance, zabawy z hula hopem, skakanie na dmuchanych osiołkach. Szalonym powodzeniem cieszyło się łapanie dużych , kolorowych baniek mydlanych. Przemiły Pan POMIDOR BARTEK malował twarze. Pani Jesień oraz Myszka Miki zaprosiły do quizu dotyczącego bohaterów bajek dla dzieci. Wspólna recytacja utworu „Pan Pomidor” J. Brzechwy zakończyła wspólną zabawę przedszkolaków. W trakcie zabaw dzieci miały możliwość korzystania z przekąsek przygotowanych przez rodziców oraz organizatorów.

  

  

  

*********************************************

20.09.2017

PANI POLICJANT WSRÓD PRZEDSZKOLAKÓW

 W środę 20 września w naszym przedszkolu gościła                        pani policjant Marlena Kołodziejska, która przypomniała przedszkolakom o bezpieczeństwie na drodze. Potem zadawała pytania, a w nagrodę za właściwą odpowiedź rozdawała piękne odblaski. Przedszkolaki w podziękowaniu za miłe spotkanie zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyk oraz przedstawiły inscenizację wiersza J. Wasilewskiego, pt. „Jak paw przez jezdnię przechodził”. Na koniec przedszkolaki z bliska oglądały policyjny radiowóz.
 
 
   
  
 

***********************************************

WITAMY ROK SZKOLNY 2017-2018

***********************************************

21. 06. 2017

UROCZYSTOŚĆ  ZAKOŃCZENIA  ROKU         W  PRZEDSZKOLU

Wszystkich  zaproszonych  gości  oraz  rodziców  przywitała  pani  Dyrektor.  Dokonała  krótkiego  podsumowania  minionego  roku  szkolnego  sygnalizując  istotne  wydarzenia  i  uroczystości  przedszkolne.  Bardzo   serdecznie  dziękowała  Rodzicom  i  Instytucjom,  które w  jakikolwiek  sposób  przyczyniły  się  do polepszenia  lub  urozmaicenia  pracy  przedszkola  w  minionym  roku .
Następnie  obejrzeliśmy  prezentację  multimedialną  przygotowaną przez                kol. K. Piotrowską -  przypominającą  wszystkie  wydarzenia  i  uroczystości  kończącego się  roku  szkolnego.
 
”Do widzenia  przedszkole” – część  artystyczna  prezentowana  przez  tegorocznych  absolwentów.
W  kolejnej  części  uroczystości  wręczano  dzieciom  dyplomy,  pamiątkowe  książeczki  oraz  wakacyjne  upominki .
Końcowym  akcentem  uroczystości  były  życzenia:                                            UDANYCH  I  BEZPIECZNYCH  WAKACJI !
   
   

***********************************************

30.05.2017

DZIEŃ  RODZINY

Na początku  uroczystości było  gromkie STO LAT  dla naszych  Rodziców,  indywidualne  życzenia , buziaczki  i  upominki od  przedszkolaków.
- DLA MAMY  I  TATY –  prezentacja  dzieci  najmłodszych  ”Krasnoludków”
-KOCHAM  MOJĄ  MAMUSIĘ  I  TATUSIA – okolicznościowe wierszyki i piosenki  w wykonaniu  dzieci z  grupy  ”Biedronki”,
-CZY  KOCHACIE  SWOJĄ  MAMĘ – to  prezentacja dzieci  najstarszych  ”Misiaczki”,
- DLA  MAMY  ŚPIEWAMY  I TAŃCZYMY – wspólny taniec  przedszkolaków  dla  rodziców,
-RZEPKA -  niespodzianka  od  rodziców  dla  dzieci ; była  to  inscenizacja  znanego  utworu  J. Brzechwy  w  wykonaniu  rodziców.
 KOLOROWE   SUPERBALONY – to  druga  niespodzianka   dla  dzieci,
Życzenia  od  Rady i Dyrektora  ZPO,  oraz  słodki  poczęstunek – tort  dla  rodziców i dzieci były  końcowym  elementem  przedszkolnej  uroczystości.
   
   
   
   

*********************************************************************************

12.04.2017

WIELKANOCNE  JAJECZKO 

Było to ogólne spotkanie całej społeczności przedszkolnej.
Celem tego spotkania było kultywowanie  naszych  polskich  tradycji wielkanocnych. Tradycją tych świąt jest wspólne dzielenie się jajeczkiem. Pani Dyrektor życzyła wszystkim przedszkolakom  mokrego dyngusa,  bogatego zajączka
i Wesołych  Świąt !
 

**********************************************************************************

23.03.2017

PRZYWITANIE  WIOSNY

Na spotkanie z dziećmi przybyła PANI ZIMA, rozmawiała z dziećmi, ale także  przygotowała kilka zadań do wykonania dla przedszkolaków. Następnie wszyscy wybrali się na spacer – na poszukiwanie oznak wiosny w pobliżu przedszkola.  Po drodze śpiewaliśmy wiosenne piosenki,  by przywołać WIOSNĘ. W ogrodzie przedszkolnym dzieci miały kolejne atrakcje. W kolorowych  balonach  ukryte  były zagadki, które dotyczyły zimowych i wiosennych  ciekawostek przyrodniczych. Następnie w przedszkolu spotkaliśmy WIOSNĘ.  Dla niej  dzieci śpiewały  wiosenne piosenki oraz zatańczyły specjalny  taniec. Pani Wiosna  też  przygotowała dla dzieci zadanie; każda grupa wykonywała wspólną,  wiosenną  pracę  plastyczną.
  
  
  
  

**********************************************************************************

13.03.2017

CYRK I DZIECI!

Przedszkolaki obejrzały przedstawienie cyrkowe w wykonaniu akrobatów cyrku „Szok”. W programie: żonglerskie popisy, akrobacje, pokaz iluzjonistyczny, tresura zwierząt, konkursy z udziałem publiczności, natomiast dzieci rozśmieszał wesoły klown.
                         
  

 

**********************************************************************************

7.02.2017

KARNAWAŁOWE RYTMY W PRZEDSZKOLU

Już od kilku dni dzieci opowiadały o szczegółach swoich strojów karnawałowych przygotowanych na przedszkolny bal. Wszystkie dzieci z dumą prezentowały swoje przebrania.
Nasz DJ pan Radek zachęcał dzieci do zabawy podsuwając przedszkolakom ciekawe układy taneczne tj. Gangnam Style, Macarena, Kaczuszki itp. Kolorowe światła dyskotekowe i dekoracje podkreślały szczególny charakter przedszkolnej zabawy. Dodatkową atrakcją naszego balu karnawałowego było grupowe łapanie baniek mydlanych. Dzieci doskonale się przy tym bawiły. Z wielką ochota przedszkolaki tańczyły przy ulubionych piosenkach dziecięcych, ale także znanych przebojów dyskotekowych.
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

**********************************************************************************

31.01.2017r.  

WYCIECZKA DO OSTROŁĘKI 

W środę 31 stycznia b.r. przedszkolaki po raz drugi już w tym roku pojechały na wycieczkę autokarową do Ostrołęki. Najpierw odwiedziły Ostrołęckie Centrum Kultury, gdzie obejrzały spektakl teatralny, pt. „ Baśnie Pana Andersena”. Następnie udaliśmy się do ulubionej sali zabaw „URWIS” , gdzie dzieci mogły aktywnie spędzić czas w basenach z kulkami , na zjeżdżalniach oraz wszelkich jeździkach i samochodach. Podczas przerwy dzieci zjadły ciepły posiłek w postaci pizzy. Około godziny 14-tej zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

  

  

 

***********************************************************************************

25. 01. 2017r.   

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA 

Święto Babci i Dziadka w naszym przedszkolu - zawsze ma szczególny charakter . Dzieci przedszkolne z niecierpliwością oczekują i wypatrują swoich bliskich, co świadczy o łączącej ich więzi, oraz o tym, że babcia i dziadek są naszymi miłymi gośćmi.
W tym roku, uroczystości przedszkolne zorganizowane były oddzielnie. Występy każdej z grup przedszkolnych zróżnicowane były godzinowo. Najmłodsze ”Krasnoludki” gościły babcie i dziadków już o godzinie 9.00. Nieco starsze ”Biedronki” – o godz. 10.00. Natomiast najstarsze ”Misiaczki” – zabawiały swoje babcie i dziadków o godzinie 11.00. Po obejrzeniu występów babcie i dziadkowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia ze swoimi ukochanymi wnukami.
  
  
  
  
  
  
  

**********************************************************************************

16.01.2017  

SPEKTAKL TEATRALNY

Scena ARKA-DA z Suwałk zaprosiła dzieci na spektakl , pt. „Wiara w siebie może wszystko, czyli skarbów wysypisko"” Było to przedstawienie interaktywne. Dzieci pomagały pewnemu Radkowi – uczniowi przezwyciężyć złą passę. Podsumowały kreatywne pomysły wykorzystania śmieci – odpadów, czyli pomysłowy recykling. Dzieci utrwalały również zasady kulturalnego zachowania w odniesieniu do innych dzieci.

  

  

**********************************************************************************

06. 01. 2017r.    

JASEŁKA W KOŚCIELE

6 stycznia od kilku lat to dzień , w którym organizowane są orszaki Trzech Króli. Ten dzień w Sypniewie też jest szczególny. Najstarsze przedszkolaki zaprosiły lokalną społeczność do obejrzenia Jasełek Bożonarodzeniowych w kościele. Przybliżyły zebranym historię Świętej Rodziny.
  
  
**********************************************************************************

22. 12. 2016r.  

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

   W czwartek, 22 grudnia, w przedszkolu dzieci od rana były podekscytowane,
z niepokojem szeptały o  ponownym spotkaniu z Mikołajem. Już wkrótce z zaangażowaniem, przebierały się  i szykowały do dzisiejszego występu grupowego dla całej społeczności przedszkolnej. To właśnie najstarszym  przedszkolakom – jak co roku – przypada przywilej zaprezentowania Jasełek Bożonarodzeniowych. Na spotkaniu obecne były panie dyrektorki naszej placówki, przybyli zaproszeni księża naszej parafii, oraz przedstawiciele rodziców naszej przedszkolnej społeczności. Ksiądz proboszcz poczęstował dzieci słodyczami.
  Następnie, przy dźwiękach znanych polskich kolęd,  wszyscy dzielili się opłatkiem i składali wszystkim zebranym  życzenia świąteczne.
  Pani dyrektor zaprosiła przedszkolaki do zasiadania przy odświętnie nakrytych stołach, gdzie wszyscy spożyli uroczysty wigilijny obiad.
  Po obiedzie przedszkolaki przeszły do sali przedszkolnej, wspólnie śpiewały znane kolędy i  piosenki przedszkolne, oraz oczekiwały specjalnego gościa  - oczywiście Mikołaja.
  Dźwięki dzwonka zwiastowały zbliżającego się Mikołaja. Z wielkim zapałem przedszkolaki śpiewały Mikołajowi wybrane piosenki. A z jeszcze większym zapałem oczekiwały na swoją kolej podejścia do niego po prezent!  A Mikołaj, zasiadł przy choince,  bardzo cierpliwie podpytywał dzieci,  zapraszał do siebie na kolana, oraz wręczał prezenty! 
  Przedszkolaki były szczęśliwe !

**********************************************************************************

06. 12. 2016r.    

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM!

Natomiast następnego dnia – przed  Urzędem Gminy - odbyło się  magiczne  spotkanie  wielu grup  dzieci. Dotarły dzieci z Przedszkola w Sypniewie wraz z opiekunami grup,  przyjechały dzieci  z Przedszkola w Gąsewie ze swoimi opiekunami. W oczekiwaniu na specjalnego gościa dzieci przedszkolne śpiewały piosenki o Mikołaju. Z wielkim entuzjazmem i ogromnymi brawami dzieci przywitały Mikołaja, który przybył z panią Mikołajową. A  ten porozmawiał z dziećmi, dowiadywał się o czym marzą. Po chwili pojawiła się grupa uczniów z klasy V, w przebraniach elfów, które pod opieką pani Bogusi z GOK-u zaprezentowały zebranym inscenizację, pt. „Mikołajki” . Z okazji tego  szczególnego – bo imieninowego spotkania z dziećmi – Mikołaj rozdawał upominki, a pani Mikołajowa częstowała dzieci słodyczami. W spotkaniu uczestniczyły panie dyrektorki obydwu placówek, które odbierały pięknie zapakowane pudła z prezentami dla dzieci przedszkolnych.
    Koordynatorki tego spotkania – pani Bogusia i pani Jagoda – zaprosiły wszystkie dzieci do GOK-u  na ciepły posiłek. Rodzice dzieci przedszkolnych z ”trójek” grupowych pomagały przy organizowaniu poczęstunku dla małych uczestników spotkania.
    Na buziach dzieci wracających do przedszkola malowało się zadowolenie i satysfakcja z tego miłego spotkania.
 
 
 

**********************************************************************************

5. 12. 2016r.   

MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA 

Mikołajkowe imprezowanie w przedszkolu rozpoczęło się już w poniedziałek. Była to MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA do Ostrołęki. W programie były zabawy w ”URWISIE” – Sali Zabaw dla najmłodszych, gdzie dzieci mogły korzystać z dostępnych atrakcji –również malowania twarzy. Posiłek w Mc Donalds pozwolił zregenerować siły małym podróżnikom. Następnie odwiedziliśmy MUZEUM KULTURY KURPIOWSKIEJ w Ostrołęce. Dzieci zostały zaproszone do obejrzenia ekspozycji SZOPEK  KRAKOWSKICH. Uczestniczyliśmy również w warsztatach plastycznych związanych z poznawaniem i samodzielnym  wykonywaniem dawnych ozdób choinkowych.
Wracaliśmy zmęczeni  ale i zadowoleni!
 
 
 
******************************************************************************

25. 11. 2016r.   

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 

 ”Witamy Kubusia Puchatka i wszystkie misie w grupie” –  redagowanie wspólnych, grupowych  życzeń dla Kubusia, wypowiadanie się w formie logicznie zbudowanych zdań.   ”Kto  będzie pomocnikiem  świętego Mikołaja?”- słuchanie opowiadania w interpretacji gimnazjalistów.

  • ”Misie  szare”- tańczymy i śpiewamy dla Kubusia – wspólna  zabawa taneczna z misiami  przy muzyce magnetofonowej.
  • ”Misiowe  konkursy” – zachęcanie do udziału w konkursach Kubusiowych ( np. z miodkiem,  z guziczkami, z patyczkami )
  • ”Misiowe zagadki” – rozwiązywanie zagadek tekstowych  ( dotyczących znanych misiów z kreskówek dla dzieci)
  • ”Misiowe  kolorowanki” – ozdabianie  i kolorowanie postaci  misia i jego przyjaciół, urządzenie wystawy prac dzieci w salach przedszkolnych.
 
 
 
 
**********************************************************************************

19.10. 2016r.    

ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ 


W ramach integracji przedszkolaków Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sypniewie zaprosił przedszkolaki z Gąsewa i Sypniewa na krótką wycieczkę do Kina w Makowie Mazowieckim na spektakl z cyklu  ”Bajki baz przemocy”. Była to bajka o przygodach dwóch skrzatów Milusi i Miłasia.

A w przedszkolu – dzieci inspirowane treścią przedstawienia- wykonywały każde swoją pracę plastyczną. Prace te utworzyły wspólną książeczkę grupową  ”O przygodach Milusi i Miłasia”.

**********************************************************************************

23. 09. 2016r.   

POŻEGNANIE LATA – POWITANIE JESIENI  

 
Na początku dzieci wybrały się na okolicznościowy spacer w pobliżu przedszkola, w celu obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie.
Drugą część  stanowiły  ZAGADKI  PANI  JESIENI.  Dzieci odszukiwały listy od Pani Jesieni i wykonywały zadania według zawartych tam wskazówek. Zadania dotyczyły: rozwiązywania zagadek  tekstowych ukrytych w  kolorowych balonikach, śpiewania piosenek o tematyce jesiennej, wyszukiwania ukrytych darów jesiennych ( kasztany, żołędzie, szyszki, oraz kolorowe liście jesienne, które należało posegregować wg podanych cech).
Na koniec każda grupa wiekowa wykonywała zadanie plastyczne; mianowicie dzieci miały dokończyć i ozdobić duży portret pani jesieni. Prace , czyli portrety zostały wystawione w szatni przedszkolnej, by dzieci mogły razem z rodzicami doceniać pracę przedszkolaków z poszczególnych grup.
 
 
 
 
 
 
 
 

**********************************************************************************

22. 09. 2016r.   

TEATRZYK  DLA  NAJMŁODSZYCH   

Aktorzy Teatru KRAK ART.  z  Krakowa zaprosili dzieci na przedstawienie oparte na znanej dzieciom bajce,
pt.  ”Kopciuszek”.
Było to przedstawienie interaktywne,  w  którym dzieci aktywnie uczestniczyły, czyli brały udział w specjalnie przygotowanych epizodach. Przedszkolaki bardzo lubią takie aktywne oglądanie bajek  i doskonale  się przy tym bawią. 
Przedstawienie sponsorował Gminny Ośrodek Kultury w Sypniewie.
 
 
 
 
**********************************************************************************

22.09.2016r.    

SPOTKANIE Z POLICJANTEM 

     Bezpieczeństwo najmłodszych zawsze jest traktowane jako priorytetowe. Na poczatku roku szkolnego do przedszkola podjechał radiowóz policyjny. Dzieci z przedszkola odwiedziła dzielnicowa, sierżant Marlena Kołodziejska. Przedszkolaki z zapałem rozpoznawały i nazywały poszczególne gadżety policyjne, śpiewały piosenkę o pracy policjanta oraz oglądały samochód policyjny.
       
      
      
 

ROK SZKOLNY 2016 / 2017 CZAS ZACZĄĆ!!!

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz